Naše hory logo


Naša anketa

Mali by sa podľa Vás Tatry otvoriť viac turistom?
Poll plugin by MMG

10. Dohoda spolkov

Príspevky: 3

3
UserVladimír Ogurčák
Date / Time03.10.2023- 09:56:05

Správa TANAPU-u zakázala voľný pohyb na Gerlach, ale nevykonáva kontrolu kto, kedy a v akom počte sa tam nachádza - viď príloha. Pripadá mi to scestné a poukazuje to netransparentnú činnosť Spolku Horských vodcov, ktorí sú tí vyvolení "podnikať" na Gerlachu. Čo bolo príčinou, že pred časom mala Správa TANAP-u v úmysle sprístupniť verejnosti zakázané vrcholy, ale niekto loboval a dosiahol opak? Korupcia? Klientelizmus?

Pozri článok: https://spis.korzar.sme.sk/diskusie/2050942/v-tatrach-chcu-spristupnit-turistom-gerlach-aj-lomnicky-stit.html

S pozdravom Vladimír Ogurčák

2
UserJaroslav Vysoký
Date / Time02.04.2013- 10:01:46

Výborný nápad. Pre začiatok by úplne stačilo ak by sa Tatry a iné chránené územia sprístupnili členom zúčastnených organizácii (SVTS, KST, JAMES, SCK a Naše hory). Veď kto by už mal mať možnosť navštíviť chránené územia ak členovia týchto organizácii. Členovia sú pripravovaní na ochranu krajiny vedia sa pohybovať v prírode, vedia jú chrániť a propagovať. Veď nebyť predchodcov týchto organizácii, tak dnes v Tatrách nemáme žiadne turistické chodníky a chaty. Členovia ich svojimi rukami často pracne bez nároku na odmenu zhotovili a terajší "ochrancovia" a ich vyvolení to všetko využívajú a najradšej by prírodu mali len pre seba! Ale ústa SR hovori niečo iné!!! Veď nebyť našich predchodcov tak o mnohých vzácnych miestach by ani nevedeli. Najprv tu boli organizovaní turisti ako prví naozajstní objavitelia a ochráncovia našej prírody až potom, oni - samozvaní! Týmto prechodným obdobím presvedčme ochranárov, že človek si vie prírodu chrániť a ceniť. Veď aj cestu na Gerlach vybudovali naši členovia a teraz na tom ryžuje pár vyvolených!!!! (A odtiaľ asi sú "tlaky") Ide tu o "biznis" pre vyvolených... Fuj hanba. Slová o bezpečnosti turistov v horách z ich úst neobstoja. Veď každý rozumný organizovaný turista vie na čo má, a o čo ide pri turistike. Držím palce a v prípade potreby som ochotný pomôcť!

S pozdravom: Jaro Vysoký, aktívny dlhoročný člen KST ZVL Prešov.

1
UserAnna Baltazarová
Date / Time22.12.2012- 20:53:49

Tak toto je veľký okamžik, na ktorý sa čakalo. Držím palce.

Písať nový príspevok.

Polia označené * sú povinné, vypíšte ich správne.
Meno: (povinné)*
email: (povinný, nebude zobrazený)*
Domovská stránka:
Upload obrázka: (max. 1MByte)
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Váš príspevok: *
(Image will be inserted by saving - top/left)
 
Opíšte číselný kód:*
Captcha